KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11954375
nr 1195 4375
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Puerto de la Cruz. Signerad, daterad -62. Olja på pannå, 38x46 cm
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 6 augusti 2018
kl 19:50:20
100 kr
150 kr
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo